Pietruszkowy regenerator [71]

Nie możesz spać, masz kruche paznokcie, tracisz włosy, chudniesz, wypada macica? Zadbaj o nadnercza! Pomocny może być pietruszkowy regenerator.

Przeogromne znaczenie dla całego organizmu mają nadnercza. Znajdują się nad nerkami, są niewielkie, ważą 10-18 gramów, są narządami wydzielania wewnętrznego.

Choć nadnercza są narządami parzystymi różnią się kształtem. O odmiennych funkcjach obu nerek wypowiadałem się wielokrotnie, więc dorzucam ciekawostkę o odmiennym kształcie obu nadnerczy. Lewe nadnercze ma kształt półksiężyca; prawe ma kształt trójkąta. Lewe sąsiaduje z zaułkiem otrzewnej (nazywanym torbą sieciową), żołądkiem, tętnicą śledzionową, trzustką. Prawe przylega do żyły głównej dolnej, wątroby, otrzewnej.

Nadnercza ważne są nie tylko dla prawidłowego funkcjonowania nerek i produkcji hormonów (szczególnie hormonów stresu i hormonów płciowych: estrogenu i testosteronu). Wytwarzane w nadnerczach hormony decydują o gospodarce wodnej organizmu i wpływają na emocje. Ich niedobór może skutkować poważnymi zaburzeniami, a nawet śmiercią. Nadnercza i wytwarzane przez nie hormony są bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania całego organizmu.

Nadnercza uwalniają hormony (steroidy, adrenalinę) poprawiające tempo przemian materii, wzmacniające odporność, regulujące ciśnienie krwi, pomagające panować nad stresem…

Zaburzenia uwalniania z nadnerczy hormonów prowadzą do wielu komplikacji zdrowotnych. Zmęczenie nadnerczy prowadzi nie tylko do ich niewydolności, także do obniżenia poziomu wielu hormonów wpływających na każdy narząd i każdą funkcję naszego organizmu.

Niektóre objawy niedomagania nadnerczy:
zmęczenie emocjonalne, niedomagania tarczycy, słaby sen, słabe mięśnie, przewlekłe bóle mięśni, bóle ciała, rozmyty obraz, palpitacje serca, niepokój, depresja, drażliwość, utrata pamięci, wypadanie włosów, kruche paznokcie, sucha skóra, hipoglikemia, niskie ciśnienie krwi, mięśniaki macicy, wypadanie macicy, niewyjaśniona utrata masy ciała…

Skład Regeneratora:
2/3 szklanki natki pietruszki (świeżej lub ususzonej)
1/3 szklanki orzechów włoskich
1/3 szklanki orzechów brazylijskich
1/3 szklanki rodzynek
2 łyżki prawdziwego miodu wiosennego
2 łyżki prawdziwego miodu leśnego
2 łyżki korzenia imbiru
5 łyżek oleju kokosowego

Wykonanie Regeneratora:
Natkę pietruszki, orzechy, rodzynki, imbir zmiksuj; dodaj miód i olej; wymieszaj.

Stosowanie Regeneratora:
Co drugi dzień spożywaj 2 łyżki wczesnym rankiem na pusty żołądek.

Zmiany w ciele poczujesz niemal natychmiast. Poprawi się jakość snu, włosy będą wyglądać zdrowo, paznokcie staną się silne.

Czekam na Wasze doświadczenia
Czytelników, którzy korzystają z moich publikacji zapraszam, by pisali w komentarzach jakiej poprawy doświadczają.

Aby utrzymać nadnercza w zdrowiu:
Pij często czystą ciepłą wodę;
Unikaj kofeiny, alkoholu;
Porzuć przemysłowe słodycze; jeśli potrzebujesz słodkiego smaku stosuj rodzynki, daktyle, lukrecję, miód, suszone owoce…;
Zastąp przemysłowe tłuszcze, uwodornione oleje świeżo wytłaczanymi w domowej prasie;
Zrezygnuj z kuchenki mikrofalowej.

Gdzie kupować orkisz? [70]

Gdzie poleca Pan kupować orkisz?

Dostaję takie i podobne pytania, zazwyczaj anonimowo.  Ponieważ coraz więcej osób potrzebuje prawdziwego i dobrej jakości orkiszu odpowiedź na powyższe pytanie umieszczam tutaj, by była ogólnie dostępna.

Pytająca nie zaznaczyła czy potrzebuje ziaren w łusce do siewu, czy ziaren obłuszczonych na mąki i kasze, czy gotowych mąk i kasz. Na wyrost więc odpowiadam, że mamy jeszcze niewielką ilość ziaren, kasz i mąk z pradawnego orkiszu czystej ozimej odmiany Szwabenkorn.

Uprawiamy czystą kulturę orkiszu pradawnego, nigdy niemodyfikowanego, najkorzystniejszego dla zdrowia. Jest on najbardziej pracochłonny w obróbce, ale za to nasze kasze i mąki są nie tylko prozdrowotne, ale także mają moce lecznicze. Mamy wiele sygnałów, że przywracały zdrowie ciężko chorym i uszkodzonym szczepieniami.

Uprawiamy także owies, który Ambasada Zdrowia promuje dla przywracania zdrowia i poleca jako najlepsze źródło łatwo przyswajalnego krzemu – pierwiastka młodości, odporności, długowieczności.

Handlujący pszenicą orkiszową nie badają parametrów dla zdrowia najistotniejszych: zawartości enzymów, czasu opadania, ilości popiołu… Jesteśmy jedynymi, którzy każdą partię poddają takim badaniom.

Żądajcie od handlujących zbożami, kaszami, mąkami badań przynajmniej na zawartość enzymów, wówczas przekonacie się czym handlują.

Dlaczego nie badają swoich produktów? Ponieważ badania wykazałyby, czy to orkisz czy wielokrotnie modyfikowane pszenice. Pszeniczne hybrydy mogą zawierać fragmenty genomu orkiszu, lecz orkiszem nie są. Handlowcy kłamią, że orkisz jest odmianą pszenicy, a to nieprawda, bowiem orkisz jest prekursorem pszenicy miękkiej (zwyczajnej), tak jak płaskurka jest prekursorem pszenicy twardej (durum), natomiast samopsza ma enzymy bardziej zbliżone do żyta niż pszenicy.

Pszenice orkiszowe to hybrydy, podobnie jak pszenżyto jest hybrydą pszenicy i żyta. Ogólnie dostępne mąki i kasze, powszechnie nazywane orkiszowymi, zazwyczaj produkowane są z pszenicznych hybryd. Krzyżówki pszenic orkiszowych nie są orkiszem i nie służą zdrowiu. Ich wysoka wydajność okupiona jest podatnością na choroby i szkodniki, dlatego są wielokrotnie opryskiwane, wręcz zlewane trującą chemią. Pradawnego orkiszu nie atakują żadne choroby ani żadne szkodniki więc żadnych oprysków nie wymaga.

Więcej o orkiszu, orkiszowych pszenicach, a także porównanie zbóż dawnych ze współczesnymi przedstawiłem w książce: „Brzuch ma rozum„.
____________________________________
Z najlepszymi życzeniami wszelkiej pomyślności
Władysław Edward Kostkowski

 

Zadbaj o wzrok [69]

Wszystkim, którzy słabiej widzą proponuję „palming”. Jest to leczniczy gest dłoni, a jego nazwa pochodzi od angielskiego słowa oznaczającego dłoń, bowiem w tej metodzie dłoń jest podstawowym i jedynym instrumentem leczniczym.

Na wewnętrznej stronie dłoni są ważne centra energetyczne i ośrodki nerwowe. Palmingiem wzmocnimy nie tylko wzrok; mistrzowie i praktycy dawnej wiedzy wykonują tę metodę do wzmacniania sił witalnych.

Usiądź wygodnie, jak najwygodniej. Odpręż się do tego stopnia, by rozluźnienie całego ciała stało się przyjemnością. Zamknij oczy lekko, bez napięcia i nakryj je dłońmi tak, by lewa znalazła się na lewym, a prawa na prawym oku. Upewnij się, że światło nie dociera do twoich oczu.

Dłonie ułożone jak w geście “prośby o datek”, palce obu dłoni skrzyżowane na czole, a kciuki odwiedzione. Nozdrza pozostają odkryte, kręgosłup wyprostowany. Nie dotykaj oczu dłońmi! Pozwól łokciom opaść na złączone kolana lub niski stół.

Oddychaj spokojnie, rytmicznie, głęboko. Już po chwili poczujesz się cudownie wypoczęty i zrelaksowany. Pozycja ta jest bardzo wygodna i po pewnym czasie przybiera się ją automatycznie.

Zapamiętaj: oczy cały czas zamknięte, mięśnie oczu maksymalnie rozluźnione, dłonie cały czas na oczach. Im głębsza jest czerń widziana w czasie palmingu tym większe rozluźnienie mięśni oczu, a tym samym ich odprężenie. Równie głęboko powinien odpoczywać umysł.

W czasie palmingu nie zastanawiaj się nad stanem własnych oczu, nie roztrząsaj zawiłych problemów, nie myśl o sprawach nieprzykrych. Intensywnie wpatruj się w czerń, która z każdą chwilą winna się pogłębiać. Jeśli komuś bardziej to odpowiada, może pozwolić myślom błądzić po sprawach przyjemnych, ale nie zanadto podniecających.

Jest to doskonała metoda odprężania i łagodzenia pospolitych napięć. Szczególnie dobroczynna dla osób, których praca wymaga ciągłego czytania bądź operowania cyferkami. Każdy może stosować ją dowolnie często, co najmniej 10 min. Można to robić przy biurku, stole kuchennym, stanowisku pracy.

Przekonałem się na przykładzie własnym, rodziny, wielu znajomych i nieznajomych, że palming przynosi natychmiastową ulgę zmęczonym oczom, a stosowany dłużej naprawdę poprawia wzrok. Warto więc wrócić do dawnych, nie całkiem zapomnianych praktyk – by widzieć lepiej i czuć się zdrowiej.

Zwyrodnienie plamki żółtej [68]

Niedziela, 29 grudnia 2019, 19:02

Witam Pana, czy na zwyrodnienie plamki żółtej znalazłby Pan jakiś sposób, szukam, czytam i wciąż ściana. Może pańskie doświadczenie i wiedza pomogą.
Pozdrawiam serdecznie. Barbara

Niedziela, 29 grudnia 2019, 19:29

Witam serdecznie
Oczywiście mam, ale zapomniała Pani napisać coś o sobie i załączyć RTG kręgosłupa, więc proszę zacząć od Louise L. Hay i kąpieli oczyszczających, dopiero potem moje zioła, o których przed chwilą mówiłem na żywo w VTV.
____________________________________
Z najlepszymi życzeniami wszelkiej pomyślności
Władysław Edward Kostkowski

29 grudnia 2019 19:51

Oj jak miło z pańskiej strony, że tak szybko Pan odpowiedział. Kręgosłup raczej zdrowy, chociaż nikt z medyków nigdy nie zaproponował zdjęcia RTG. Luis Hey stoi na półce od 20 lat, moja pierwsza książka, którą kupiłam na jakimś festiwalu medycyny niekonwencjonalnej i mam z tą książką cudne zdjęcie jak z książki emanuje światło, i to wszystko w moich dłoniach już 20 lat. Mam 62 lata, na plamkę żółtą choruje ojciec, już stracił wzrok i brat, jedno oko mocno zaatakowane. Wtedy i ja się zainteresowałam swoim wzrokiem, okazało się, że i u mnie jest źle, czyli już 3 osoby potrzebują pomocy. Proszę mną trochę pokierować bo odnoszę wrażenie, że dzwoni ale nie wiem w którym kościele. Już jestem wdzięczna, że w ogóle Pan odpowiedział, ale może trochę dokładniej, kłaniam się.
Barbara

30.12.2019, 20:01

Serdecznie dziękuję za szybką odpowiedź na moje pytanie. Panie Władysławie, książkę Luizy Hay oczywiście mam, wyciągnęłam ze swojego księgozbioru i zaczynam czytać, gwoli ścisłości stosuję też kamerton na meridianach oczu wg Nelly Radwanowskiej, mam co prawda tylko jeden kamerton Ziemi, ale chyba lepszy rydz niż nic. Stosuję też kody uzdrawiania, efekty na razie prawie niewidoczne, gdzieś robię błąd, stąd moje zwrócenie się do pana o pomoc. Rtg kręgosłupa nikt mi nigdy nie zlecił, ani lekarz rodzinny ani okulista. Proszę mną trochę pokierować, wiem, że gdzieś robię błąd, może nie po kolei, po nowym roku zacznę oczyszczać jelita wątrobę i nerki. Proszę mi jeszcze coś zasugerować, będę wdzięczna, pozdrawiam serdecznie. Barbara

31.12.2019 – 1.01.2020

1. kręgosłup raczej zdrowy

Dam po 200 zł za każdy krąg i każdy dysk, który w Twoim kręgosłupie jest w pełni zdrów, w zamian chcę po 100 uśmiechów za każdy, w którym znajdę poważniejszą wadę. Masz odwagę podjąć wyzwanie?

2. nikt z medyków nigdy nie zaproponował zdjęcia rtg

Ja też nie proponuję naświetlania się bezzasadnie. RTG nie wychodzi na zdrowie, a ponadto krąg, który odpowiada za wzrok prześwietlać trzeba przez otwarte usta więc typowe RTG byłoby mało przydatne. Większość medyków nie ma pojęcia o tym.

3. Luis Hey stoi na półce od 20 lat

To podręcznik, a nie dekoracja półki. Gdybyś to odkryła zaproponowałbym „Poradnik udanego życia dla Kobiet” – także Louise L. Hay. Ale jeśliby miał tylko kurz zbierać to popracuj z książką, którą masz 20 lat, ale zacznij od ostatniego rozdziału – historii życia Louise.

4. moja pierwsza książka, którą kupiłam na jakimś festiwalu medycyny niekonwencjonalnej

Gdybyś nie traciła czasu i energii na festiwale byłabyś zdrowsza. Szukasz lepszej medycyny?, lepszych medyków? Gdyby były lepsze medycyny i lepsi medycy to już byś je znalazła. Nie marnuj czasu na poszukiwania, poświęć go sobie.

5. mam z tą książką cudne zdjęcie jak z książki emanuje światło, i to wszystko w moich dłoniach już 20 lat

To piękne, ale to tylko sentymenty. Od światła się zdrowieje, dlaczego więc chorujesz?

6. mam 62 lata

Przy tak długim doświadczeniu życiowym nie powinnaś chorować ani sama ani nikt w Twoim otoczeniu!

7. na plamkę żółtą choruje ojciec, już stracił wzrok i brat, jedno oko mocno zaatakowane, wtedy i ja się zainteresowałam swoim wzrokiem, okazało się, że i u mnie jest źle

Chorujecie, bo (wg Louisy L. Hay) nie chcecie widzieć i akceptować tego co tworzyliście przez lata (może pokolenia)!
Zadręczasz mnie Waszymi brudami i poganiasz do odpisywania. Czyżbyś chciała, żebym ja też oślepł? Polecam mój artykuł na ten temat opublikowany w Posłańcu Serca Jezusowego (kwiecień 1995).
W czasie, który poświęcam Tobie jednej mógłbym napisać rozdział książki, która służyłaby wielu.

8. i ja się zainteresowałam swoim wzrokiem

A dlaczego tylko wzrokiem a nie całą sobą?

9. już 3 osoby potrzebują pomocy

No to powinnaś mieć motywację, żeby zająć się całą rodziną.
„Zapomniałaś” wspomnieć dlaczego zwracasz się do mnie. Powinnaś wiedzieć, że nie jestem lekarzem, nie leczę, brzydzę się medycznymi spekulacjami…

10. proszę mną trochę pokierować

Zapewne wiesz, że mam tylko dwie ręce, tylko dwoje oczu, moja doba ma tylko 24 godziny, jednakże „zapomniałaś” wspomnieć co ofiarujesz za moje kierowanie.

11. stosuję też kamerton

No to zapewne wiesz także o czakramach energetycznych. Jest w świętokrzyskim czakram silniejszy od wawelskiego. Nikt tego faktu nie nagłaśnia bo miejsce mocy jest na prywatnym terenie. Od wawelskiego i innych korzystniejsze, bo nie było tam przemocy, więzień, tortur, pochówków, jak to miało miejsce na Wawelu. Osoby przebywając w wirach tej energii zdrowieją. Przyjeżdżajcie z całą rodziną i zdrowiejcie.

12. na meridianach oczu

A dlaczego oczu a nie np. nerek? Oczy i nerki ten sam żywioł.

13. wg Nelly R…

Dlaczego wedug kogoś, a nie według Natury? Ja preferuję według Natury.

14. jeden kamerton Ziemi

Ziemia sama w sobie jest potężniejszym „kamertonem”. Korzystaj z naturalnych „kamertonów”.

Polecam metodę prostą, łatwą do stosowania, możliwą do wykorzystania w każdym miejscu, o każdej porze. Otrzymujesz Ją darmo. Czy potrafisz Ją, docenić czy jak większość chorujących wolisz drogie, skomplikowane, niezrozumiałe, dziwaczne…

Dostajesz w prezencie noworocznym, podczas gdy pijesz bąbelkowaną truciznę, sztucznie nasyconą dwutlenkiem węgla.

Oto moja metoda: zabrać buty i poszczuć psem.

Miałabyś i masaż receptorów i wibracje Ziemi, a do tego przez dwa nożne „kamertony” naprzemiennie. W pakiecie dodatkowo masaż brzucha, przepony, jelit, a poprzez oddech i pot – oczyszczanie całego organizmu. Skuteczność gwarantowana. Efekty natychmiastowe. Przyjeżdżajcie!

Dodatkowo kąpiele w sercu czakramu, w ziołach z serca czakramu. Zdrowe posiłki sama przygotujesz z mojego orkiszu pradawnej odmiany, uprawianego przeze mnie, bez chemii, na ziemi nigdy nie skażonej.

Potrzebujesz czegoś więcej? Bardziej na oczy? No to jeszcze spacery w sercu czakramu z treningiem wzroku i mięśni oczu. Ponadto patrzenie w gwiazdy z masażem mięsni galek oczu i kąpiele oczu w wodzie z serca czakramu. W pałacu wybudowanym na czakramie, wyszukanym przez zaproszonych tu Maharadżów z Indii.